Dva bytové domy s 250 byty o velikosti 1+kk až 4+kk vzniknou v rámci druhé etapy výstavby projektu Tulipa Třebešín. Developerská společnost AFI Europe předpokládá jejich dokončení v roce 2018. Výstavba druhé fáze startuje v době, kdy je v první etapě Tulipy Třebešín prodáno více než 60 procent bytů.

Architektonické pojetí druhé fáze vychází opět z dílny Ing. arch. Diany Hockové z architektonického studia STRAET ARCHITECTS. Urbanistické pojetí představuje polouzavřené bloky s terasami svažujícími se k jihu.  Prostor mezi obytnými bloky oživí ozeleněné terasy a vzrostlá zeleň na uměle vytvořeném zvlněném terénu. Budovy budou mít devět nadzemních podlaží. „Koncepce objektů ve velké míře využívá vyložených konzol s terasami, které slouží ke stínění fasád a tím chrání byty proti přehřívání a zároveň umožňují pohodlný celoroční pobyt v novém domově,“ uvádí obchodní a marketingová manažerka AFI Europe, Elena Pisotchi.

Výstavba první etapy rezidenčního projektu Tulipa Třebešín byla zahájena v  květnu 2015 s plánovaným dokončením v jarních měsících roku 2017. Sestává ze 183 bytů o velikosti 1+kk až 4+kk ve dvou bytových domech. Každý byt má vlastní balkon nebo terasu, byty v přízemí i vlastní předzahrádky. Příprava na druhou fázi představuje demolici stávající skladové haly a teprve po jejím dokončení bude následovat zahájení samotné výstavby. 

V areálu Tulipy Třebešín vybuduje AFI Europe a následně v průběhu roku 2017 předá Městské části Praha 3 mateřskou školu s kapacitou 60 dětí.  Mateřská škola bude modulární dřevostavbou složenou ze čtyř modulů. Tři moduly, každý pro 20 dětí, budou sloužit jako herny, šatny a umývárny. Čtvrtý, servisní modul, je určen jako zázemí pro personál a pro přípravu jídla. V interiéru bude školka vybavena umývárnami s protiskluzovou dlažbou a v hernách tepelně izolačním PVC v kombinaci s koberci. Příjemné prostředí umocní hravá výmalba s barevnými motivy. Obyvatelé, návštěvníci a lidé z okolí Tulipy Třebešín budou moci využít i supermarket, jehož výstavba bude rovněž v gesci developera AFI Europe.

Pin It on Pinterest

Share This