Pražský Karlín zatraktivní nová dominanta - AFI Karlín Business Centre

Hlavní stránka / Developerské projekty / Pražský Karlín zatraktivní nová dominanta - AFI Karlín Business Centre

27.3.2012

Pražský Karlín zatraktivní nová dominanta - AFI Karlín Business Centre PRAHA - Společnost AFI EUROPE Czech Republic připravuje výstavbu nového administrativního centra na pozemku mezi ulicemi Pernerova a Korybutova v pražském Karlíně. Původní projekt administrativní budovy, který společnost koupila od bývalého vlastníka pozemku s platným územním rozhodnutím a stavebním povolením, se AFI EUROPE rozhodla upravit v souladu s moderními požadavky kategorie A administrativních budov.

V porovnání s platným projektem bude nový projekt s pěti nadzemními podlažími a jedním ustupujícím podlažím o šest metrů nižší. Kapacita hrubých podlažních ploch bude o 2000 metrů čtverečních menší. Tomu se úměrně snižuje i počet parkovacích míst, bude o 84 nižší. Oproti vydanému stavebnímu povolení se naopak zvětšují plochy zeleně v parteru. Nový projekt je navržen v souladu s platným územním plánem a legislativou.

AFI EUROPE věří v tuto lokalitu a to, že projekt AFI Karlín Business Centre bude stejně úspěšný u nájemců a přátelský ke svému okolí jako předchozí realizace, která vyšla z návrhu CMC Architects – konverze parního mlýna na administrativní projekt Classic 7 v blízkých Holešovicích, který získal ocenění Stavba roku 2009. Místo, na kterém má AFI Karlín Business Centre vyrůst, je v současné době zanedbané a nepřináší žádný užitek pro Karlín a jeho obyvatele. Významným parametrem nového architektonického řešení od společnosti CMC Architects je jeho vstřícnost k životnímu prostředí.

Projekt je konstruován tak, aby splňoval certifikát tzv. zelených budov podle ekologického standardu BREEAM. Díky přepracování projektu vznikne v okolí budov nový prostor pro odpočinek nejenom pro návštěvníky a zaměstnance budovy AFI Karlín Business Centre, ale i pro obyvatele a návštěvníky Karlína. Ti budou moci využít i nový park, který vznikne v prostoru před zrekonstruovanou barokní kapličkou. Stávající stromová výsadba při ulici Pernerova bude doplněna a rozšířena.

Navržená stavba AFI Karlín Business Centre měřítkově a výškově nijak nepřesahuje okolní zástavbu a respektuje historickou lokalitu Karlína. „Nové urbanisticko - architektonické ztvárnění vychází z několika významných momentů – pozemek se nachází na samém okraji lokality, na ose Pernerovy ulice, kde tvoří její zakončení v pohledu od západu. Navržený objekt svým tvarem navazuje na motiv diagonálních ulic, vytváří dialog se sousední Sakařovou školou a respektuje dominantu kopce Vítkova – zaoblená forma budovy byla navržena jako symbolický předěl mezi přírodní scenérií Vítkova a soustředěnou zástavbou pod ním. Pětipodlažní budova v podobě dvou křídel spojených otevřeným proskleným atriem vytváří dojem členitosti a transparentnosti objektu. Okolí tvoří veřejně přístupné prostranství s plochami zeleně, součástí urbanisticko – architektonického konceptu jsou v neposlední řadě i parkové úpravy v okolí barokní kapličky, která je stávající dominantou západní části pozemku,“, říkají autoři návrhu z CMC Architects.

Další pozitivní změnou oproti projektu platného stavebního povolení je přesunutí výjezdu z garáží z ulice Korybutovy do vhodnější polohy vjezdu a výjezdu přímo z ulice Pernerovy tak, aby auta přijíždějící z centra mohla rovnou vjíždět do podzemí a nemusela se dostávat do blízkosti základní školy na Lyčkově náměstí. Opatření pro omezení hluku učinil investor již v roce 2008 investicí do protihlukové stěny podél železniční trati. Přínosem pro všechny obyvatele Karlína budou také služby, které vzniknou v přízemí objektu. Počítá se s obchody, službami a restaurací. Díky novému projektu bude vybudováno kvalitnější osvětlení hlavní ulice a ulic přilehlých, čímž se momentálně tmavé nehostinné místo Karlína stane přívětivějším, bezpečnějším a atraktivnějším pro jeho obyvatele ve dne i v noci.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

AFI-Karlin-Business-Centre-1.jpg

AFI-Karlin-Business-Centre-1.jpg

AFI-Karlin-Business-Centre-2.jpg

AFI-Karlin-Business-Centre-2.jpg

AFI-Karlin-Business-Centre-3.jpg

AFI-Karlin-Business-Centre-3.jpg

Diskuse

Co znamená "vytváří dialog"? Matěj Kaliňák 2.3.2018 18:10

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.