Opuštěné pozemky v pražské Troji jsou na prodej

Hlavní stránka / Dražby, exekuce, aukce / Opuštěné pozemky v pražské Troji jsou na prodej

19.2.2018

Opuštěné pozemky v pražské Troji jsou na prodej Velká změna čeká rozsáhlé opuštěné stavební pozemky na jižních svazích v Praze – Troji. Ty jsou vzdálené jen asi šest minut jízdy autem od Trojského zámku. Pozemky tvořené dvěma stavebními parcelami mají 5800 metrů čtverečních a jsou tedy velké skoro jako fotbalové hřiště. A zatím leží ladem, ztracené v křovinách hned vedle vinic a atraktivních vil.

Spolu se zchátralou budovou někdejší socialistické rekreační ubytovny obklopenou křovinami tak působí jako oplocená poušť uprostřed lukrativní městské části. Jejich majitel se před léty dostal do insolvence a jeho někdejší majetek je teď na prodej. 
 
Výběrové řízení na koupi parcel vyhlásila v těchto dnech renomovaná společnost Naxos, která se zaměřuje na větší komerční nemovitosti. Doporučená kupní cena první z nich je 17 500 000 korun, druhá je za 21 500 000 Kč. První kolo výběrového řízení se uzavírá 5. dubna. Podle zástupců Naxosu se už objevili první zájemci. 
 
„Jde o luxusní rezidenční oblast, prestižní lokalitu, kde je minimální nabídka, a naopak značná poptávka po nemovitostech. Troja je atraktivní mimo jiné díky tomu, že je to klidné místo se spoustou zeleně a pozemky orientovanými na jih,“ říká obchodní ředitel Naxosu Libor Nevšímal. „Zájemci mohou koupit buď oba pozemky o celkové rozloze přes 5 800 metrů jako celek, anebo se o ně mohou ve výběrovém řízení ucházet jednotlivě,“ dodává.   
    
Rekonstrukce budovy nepřipadá podle Libora Nevšímala v úvahu a počítá se tu s rezidenční výstavbou. „Pozemky jsou určené k výstavbě rodinných nebo menších bytových domů. Mohly by tu být ale také třeba vinice. Prestižní lokalita v Troji je pak ideální pro mohovitého podnikatele, který by si tu chtěl postavit luxusní dům s pěknou zahradou,“ uzavírá Nevšímal. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Dražby, exekuce, aukce | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.