Mar 21,2020

DVŮR KRÁLOVÉ – Vítězem ankety Dřevěná stavba roku 2013 v kategorii Dřevěná hřiště se pro rok 2013 stalo „Lanové hřiště u Rotundy“ v areálu ZOO Dvůr Králové. Předání cen z rukou zástupců Nadace dřevo pro život, Svazu měst a obcí a sdružení PEFC a cen pro výherce z řad hlasujících proběhlo přímo na lemuřím ostrůvku této zoologické zahrady.

„Lanové hřiště u Rotundy“, které se nachází přímo u vstupu do ZOO, získalo v hlasování veřejnosti nejvíce bodů. Ocenění za „velké hřiště“ převzal Jaroslav Hyjánek, zástupce ředitele ZOO Dvůr Králové z rukou člena předsednictva Svazu měst a obcí ČR Františka Chlouby a ředitele Nadace dřevo pro život Stanislava Poláka. 

Nejoblíbenější dřevěná hřiště roku 2013 vybíralo 1524 hlasujících. Do finále soutěže pro hlasující se dostalo pět hlasujících. Slavnostního předání se však zúčastnili pouze tři a rozhodně nelitovali, získali poukazy na výrobky ze dřeva s certifikátem PEFC v hodnotě 15 tisíc korun, 10 tisíc korun a pět tisíc korun. Tyto ceny s garancí správné péče o české lesy poskytlo Sdružení vlastníků a správců lesních majetků ČR, jehož zástupce také výhry osobně předal. 

Dřevěná stavba roku je mezinárodní anketa dřevěných konstrukcí, návrhů, projektů, realizací a staveb, které byly postaveny na území České a Slovenské republiky, anebo je čeští a slovenští autoři navrhli pro jinou zemi EU. Anketa je určena pro studenty, projektanty, architekty i realizační firmy působící v dřevozpracujícím průmyslu. 

Cílem je veřejnosti představit a ukázat možnosti a výhody uplatnění dřeva ve stavitelství. Organizátorem ankety je Nadace dřevo pro život pod záštitou Ministerstva zemědělství, Ministerstva průmyslu a obchodu a Svazu měst a obcí. Soutěžní kategorie: Realizace dřevěných hřišť, Návrhy dřevěných konstrukcí, Realizace dřevěných konstrukcí, Návrhy moderních dřevostaveb, Realizace moderních dřevostaveb, Realizace roubených domů, Design a Interiér.

Share This