Accolade už vlastní přes 400 tisíc metrů čtverečních průmyslových nemovitostí

Hlavní stránka / Investiční trh / Accolade už vlastní přes 400 tisíc metrů čtverečních průmyslových nemovitostí

7.3.2018

Accolade už vlastní přes 400 tisíc metrů čtverečních průmyslových nemovitostí Fond Accolade vlastní už 20 nájemních budov pro lehký průmysl a logistiku v osmi parcích v České republice a v Polsku, právě dokončuje akvizici další nemovitosti. Fond tak bude vlastnit už přes 400 tisíc metrů čtverečních průmyslových nemovitostí v souhrnné hodnotě sedmi miliard korun. Všechny nemovitosti má stoprocentně pronajaté.

„Necelé čtyři roky od vzniku se Fond Accolade stal nejrychleji rostoucím vlastníkem průmyslových nemovitostí v regionu,“ upozornil Milan Kratina, předseda představenstva Accolade Industrial Fund. „Pro srovnání, do roku 2017 Fond vstupoval s portfoliem nemovitostí o celkové rozloze 128 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Po započtení transakcí, které jsou nyní v procesu, bude vlastnit průmyslové nemovitosti o celkové rozloze 404 tisíc metrů čtverečních v hodnotě 274 400 000 euro,“ dodává Kratina.

S Fondem Accolade investují už čtyři stovky majitelů firem, členů top managementu, partnerů poradenských společností, advokátních kanceláří, family offices či přímo další fondy. Celkem už do Fondu vložili bezmála 2,5 miliardy korun; jen za loňský rok to bylo dalších 1,25 miliardy korun. Vloni dosáhl Fond zhodnocení jejich akcií o 14,1 procenta v korunách, respektive o 17,86 procenta v eurech.
 
Nejnovějším přírůstkem ve Fondu je budova o 26 564 metrech čtverečních v Ostrově u Stříbra. Je plně pronajatá společnosti KION, která v ní provozuje jeden z nejmodernějších strojírenských závodů na světě. Vyrábí zde robotická zařízení do automatizovaných skladů. KION je už delší dobu nájemcem také v sousední budově Fondu, kde vyrábí logistické vozíky. V obou budovách uzavřel nájemní smlouvy na 15 let.
 
 
Před dokončením je v současné době nákup 32 tisíc metrů čtverečních v chebské průmyslové zóně. Vznikly jako rozšíření přímo navazující na již stojící budovu taktéž vlastněnou Fondem. Společnost DHL zde provozuje distribuční centrum kosmetiky značky Estée Lauder. Původní nemovitost je také pronajatá společnosti DHL coby servisní logistické středisko pro Sky Deutschland. I to se zvětšilo – expanze centra pro Sky Deutshland zabrala zhruba dva tisíce metrů čtverečních, zbylých 30 tisíc metrů čtverečních připadá na nové distribuční centrum Estée Lauder.
 
Budovy Fondu jsou postavené a provozované tak, aby měly minimální spotřebu energií a vody, produkovaly co nejméně odpadu a byly šetrné k životnímu prostředí a lidem, kteří v nich pracují. Potvrzuje to certifikát BREEAM na stupni „Very Good“. Nejnovější nemovitost pro DHL distribuční centrum Estée Lauder má díky dohodě s nájemcem o způsobu provozování budovy vynikající certifikaci BREEAM Excellent.
 
V průběhu minulého roku Fond zakoupil například také druhou největší nájemní průmyslovou budovu, která kdy byla v Česku postavena, a to budovu o ploše 73 tisíc metrů čtverečních pronajatou společnosti Tchibo v Chebu coby zázemí pro její eshop s oblečením a doplňky. Fond také prvně vstoupil na logistický trh v Praze, když převzal budovu o rozloze 11 tisíc metrů čtverečních v Pavlově. V Polsku Fond investoval do průmyslových parků v Lublinu, ve Štětíně a také v Bydhošti.
 
K největším nájemcům Fondu Accolade patří strojírenská společnost KION, která v Ostrově u Stříbra vyrábí logistické roboty a skladové vozíky, v Chebu je vedle Tchiba klientem Fondu například také logistická společnost DHL s distribučními centry pro televizi Sky Deutshland a kosmetiku Estée Lauder. V Polsku patří k významným nájemcům lídr v online prodeji pneumatik Oponeo, největší švédský online prodejce motocyklových dílů, vybavení a oblečení Pierce, nebo Eurocash, což je jedna z největších polských společností v oblasti rychloobrátkového zboží, která je zároveň významným akcionářem Stock Plzeň.
 
Celkově je portfolio nemovitostí Fondu pronajaté zhruba z jedné třetiny logistickým společnostem, z jedné třetiny výrobním a strojírenským společnostem a také z jedné třetiny eshopům.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.