PRAHA – Společnost Flow East zveřejnila ekologický audit, podle kterého odpovídá Květinový dům nesrovnatelně lepším ekologickým standardům než stávající budova, známá jako Václavské náměstí 47. Design navržený společností Chapman Taylor prý navíc nastavuje novou „zelenou“ úroveň Václavského náměstí.

Květinový dům přináší úspory v energetické spotřebě o 80 procent a snížení znečišťujících látek z technických zařízení o 60 procent. Emise oxidu uhličitého, oxidů dusíku a tuhých znečišťujících látek jsou nulové.  „Navržení zcela nové budovy nám dalo příležitost přijmout závazek environmentálního řešení a využít nejmodernější technologie. Květinový dům má potenciál stát se symbolem pražské zelené budoucnosti,“ říká James Woolf, zakladatel a předseda představenstva společnosti Flow East. 

Společnost Flow East pověřila ateliér Chapman Taylor, aby v návrhu Květinového domu byl kladen důraz na kvalitu prostředí. Vizuální dopad návrhu nové budovy je zřejmý – transparentní fasáda vnese do interiéru přirozené světlo. Méně viditelná jsou mnohá opatření, která architekti přijali k minimalizaci dopadu budovy na životní prostření. Květinový dům pomůže vyřešit problém s parkováním v ulici (protože poskytne podzemní parkoviště); podporuje auta na elektrický pohon (protože garážové stání nabídne dobíjecí stanice); podporuje dojíždění na kole (protože nabídne zázemí pro cyklisty);  snižuje spotřebu energie o tři čtvrtiny a úplně eliminuje škodlivé emise. 

James Woolf je přesvědčen, že Květinový dům symbolizuje pražskou zelenou budoucnost: „Květinový dům je nejen v souladu se všemi standardy, dokonce je převyšuje. Toto je způsob, jakým developeři a architekti musí myslet, pokud si má naše město zachovat svoji krásu a obyvatelnost v nadcházejících letech.“ „Je zcela jasné, že Květinový dům přispěje k zlepšení okolního prostředí a pomůže oživit Václavské náměstí v nadcházejících letech. Z hlediska ochrany životního prostředí a udržitelnosti splňuje Květinový dům nejen naše pevná pravidla, ale nastavuje vyšší laťku pro veškerou budoucí výstavbu v Praze, a proto vítáme předvídavost společnosti Flow East,“ dodal Pavel Srb, člen představenstva České rady pro šetrné budovy, která také podporuje plány na výstavbu Květinového domu. 

Flow East je dlouhodobý soukromý investor vlastnící portfolio komerčních, maloobchodních a rezidenčních nemovitostí v Praze a v přilehlých oblastech o celkové rozloze 200 tisíc metrů čtverečních. Společnost působí v České republice od roku 1990, kdy byla založena současným majitelem Jamesem Woolfem, který má jak české, tak britské občanství.

Pin It on Pinterest

Share This