Mar 21,2020

PRAHA – Developer Double Square Group zahajuje prodej rezidenčních objektů ve svém projektu Park Berne. Nadstandardně vybavené vily nabídnou budoucím majitelům velkou míru soukromí a bezpečnosti. Jejich další předností je umístění v krásném prostředí v blízkosti CHKO Křivoklátsko. V první fázi budou do prodeje nabídnuty dvoupodlažní domy – Vila Ženeva a Vila Davos – o výměře přibližně 240 metrů čtverečních. „Ceny objektů nejsou veřejnou informací. V průměru ale nebudou výrazně vyšší než je u obdobných developerských projektů obvyklé,” uvádí obchodní ředitel Double Square Group Vítězslav Kus.

Podle jeho slov by finální podoba jednotlivých staveb měla vzniknout až v těsné spolupráci s novými vlastníky, proto by byl ceník v této fázi minimálně velice zavádějící. Už ve standardech interiérů domů se ovšem počítá s vybavením od renomovaných zahraničních výrobců. „Máme ambici uspokojit tu nejnáročnější klientelu, a proto předpokládáme, že vnitřní vybavení bude nakonec velice individuální záležitostí,” říká Eduard Forejt, ředitel rozvoje obchodu společnosti Jones Lang LaSalle, která má prodej na starosti.

Domy pro projekt Park Berne navrhovalo renomované architektonické studio ATELIER 6. Investor přitom požadoval, aby domy organicky splynuly s okolní krajinou a nijak nenarušovaly její ráz. Vznikl tak unikátní návrh. Podobně koncipovaných rezidenčních projektů v Česku zatím mnoho nenajdeme. „V podstatě jsme si vzali parcelu, představili si ji jako louku, vzali do ruky nůžky a nastříhali ji na proužky. Proužky se zvlnily a natahovaly, na koncích se zase přirozeně vpily do původní louky. Vlnky jsme oblékli do přírodních materiálů – pískovec, režná cihla, šindel, točená omítka, dřevo a sklo,” říká Ing. arch. Radek Šíma z ATELIERU 6. „Díváme se na to, co nám tu vzniklo, procházíme se prostory, které nám vlnky vytvořily. Jsou bohaté, plné podnětů a mají příjemné měřítko.” dodává.

Předností lokality navíc je, že Double Square Group v okolí projektu vlastní velkou plochu zemědělské a lesní půdy včetně dalších rekreačních objektů. „Umíme majitelům domů nabídnout nadstandardní služby. Pokud je někdo vášnivým nimrodem, v našich honitbách si přijde na své. Nedaleko máme také stáje s jízdárnou, které budou novým majitelům vil k dispozici,” říká Kus. Atraktivitu rezidenčních objektů zvyšuje také fakt, že se v podzemí nachází unikátní depozitář. Ten zaručuje nejvyšší bezpečnostní standardy, a to i pro vily. Investor také v oblasti staví nové přístupové komunikace. Maximální počet domů v projektu je stanoven na 32. První majitelé nových vil by se mohli stěhovat během roku 2017.

Share This