ARAM hlásí rekordní výsledky obchodních center v Ostravě i Hradci Králové

Hlavní stránka / Novinky na webu / ARAM hlásí rekordní výsledky obchodních center v Ostravě i Hradci Králové

14.2.2017

ARAM hlásí rekordní výsledky obchodních center v Ostravě i Hradci Králové Další zvyšování tržeb i návštěvnosti znamenal rok 2016 i pro regionální obchodní centra. V ostravském Foru Nová Karolina meziročně vzrostl počet zákazníků o sedm procent, útrata se zdvihla v porovnání s rokem 2015 o pět procent. Stejný nárůst vykázalo také OC Futurum v Hradci Králové. Obě obchodní a zábavní centra spravuje společnost Active Retail Asset Management (ARAM), která se v regionu střední a východní Evropy specializuje na správu maloobchodních nemovitostí.

Optimistický rok potvrdily také obchodní výsledky týmu pronájmů ARAM. „Celkem byly uzavřeny nové nebo prodlouženy nájemní smlouvy na plochu 19 235 metrů čtverečních. Do obou center přišlo i několik nových nájemců, další s ohledem na zájem zákazníků expandovali," říká Martin Kubík, ředitel Active Retail Asset Management.
 
V Ostravě jde především o pilotní formát UGO Salaterie na ploše 350 metrů čtverečních, obchodů 4F, Neoluxor nebo příchod vyhledávané módní značky GATE. Ta na ploše 780 metrů čtverečních přivítá první zákazníky v dubnu. K hlavním akvizicích hradeckého OC Futurum patří VEBA, nabízející prvotřídní bytový textil, či nová prodejna Columbia zaměřená na outdoorové oblečení.
 
 
„Dosažené výsledky mohu označit za vynikající i proto, že výrazně překračují celkový růst ekonomiky. Ekonomické předpoklady jsou i nadále příznivé pro vstup nových značek na český trh a jsem přesvědčena, že i jejich brzkému představení v našich regionálních centrech. Forum i Futurum nabízejí vynikající podmínky pro jejich etablování mezi zákazníky. Radost mám i z toho, že do našich center už míří zcela nové značky," komentuje Lenka Matthews, ředitelka pronájmů Active Retail Asset Management.
 
 
V průběhu jara ARAM představí novinky ve skladbě nájemců ve Forum Nová Karolina, která bude pokračovat v zohledňování nových trendů v oblasti módy a životního stylu, včetně food courtu. Těsně před podpisem je i několik významných transakcí v OC Futurum v Hradci Králové.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.