ČS nemovitostní fond koupil sídlo Amazonu v Bratislavě

Hlavní stránka / Novinky na webu / ČS nemovitostní fond koupil sídlo Amazonu v Bratislavě

6.2.2017

ČS nemovitostní fond koupil sídlo Amazonu v Bratislavě Nejstarší a největší podílový nemovitostní fond na českém trhu, který obhospodařuje REICO investiční společnost České spořitelny, koupil na konci ledna administrativní budovu Park One v Bratislavě. Hodnota nové akvizice ČS nemovitostního fondu činí přibližně 960 milionů korun. Transakce se uskutečnila formou převodu stoprocentního obchodního podílu v nemovitostní společnosti, která budovu Park One vlastní.

„Budova Park One je důležitým přírůstkem do slovenského portfolia ČS nemovitostního fondu. Touto akvizicí fond zajišťuje hlavní sídlo silné nadnárodní korporace - společnosti Amazon – v centrální bratislavské lokalitě” říká Václav Kubáček, vedoucí oddělení akvizic, prodejů a oceňování nemovitostí REICO IS ČS. Tato prémiová kancelářská budova nabízí velmi zajímavý poměr výnosu a rizika. Má potenciál generovat dlouhodobě udržitelný výnos z investice a přispět tak ke stabilnímu růstu hodnoty našeho portfolia,“ dodává Tomáš Jandík, člen představenstva REICO IS ČS a investiční ředitel.
 
ČS nemovitostní fond budovu Park One koupil od privátní investiční společnosti Falcon II Fund. Kromě slovenského trhu společnost Falcon II v minulosti investovala do nemovitostních aktiv ve Francii, Německu, a České republice.
 
Administrativní budova Park One v Bratislavě se nachází v exkluzivní lokalitě přímo v centru Starého města (Námestie 1. Mája), která se řadí mezi hlavní kancelářské části Bratislavy. Budova Park One má vynikající dopravní dostupnost jak z pohledu městské hromadné dopravy, tak i pro osobní dopravu, a to zejména díky těsné blízkosti zastávky několika autobusových a trolejbusových linek a zhruba 3 kilometry vzdálené dálnici D1.
 
Park One je 13 patrovou administrativní budovou s převládajícími kancelářskými prostory. Má 9 nadzemních pater a ve 4 podzemních patrech je umístěno celkem 167 parkovacích míst. Celková pronajímatelná plocha nemovitosti činí zhruba 13,2 tisíc m2, přičemž 100 % pronajímatelné plochy budovy je obsazeno.
 
Největším nájemcem budovy je pobočka americké e-commerce společnosti Amazon, která zaujímá více než polovinu celkové pronajímatelné plochy. Společně se servisním centrem pojišťovny Zurich Insurance Company zaujímají přes 3/4 pronajímatelné plochy budovy. Mezi ostatní nájemce patří např. kanceláře poboček mezinárodních společností L’Óreal nebo CBRE.
 
Nemovitost byla postavena v roce 2007 podle návrhu renomované české architektonické kanceláře SIAL založené v roce 1968 architektem Karlem Hubáčkem. Mezi její projekty patří například hotel a televizní vysílač na Ještědu, centrála Hypobanky v Praze na náměstí Republiky, nebo administrativní centrum na Karlově náměstí rovněž v Praze.
 
ČS nemovitostní fond touto koupí zvýšil počet nemovitostí v portfoliu na 11 budov. Celková tržní hodnota portfolia budov fondu přesáhla po akvizici budovy Park One 12 miliard korun. Ve vlastnictví fondu je nyní šest nemovitostí v Praze, tři nemovitosti v Bratislavě a po jedné budově v Brně a Českých Budějovicích.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.