Harrachovský palác se po roce představil v nové podobě

Hlavní stránka / Novinky na webu / Harrachovský palác se po roce představil v nové podobě

4.10.2016

Harrachovský palác se po roce představil v nové podobě Rekonstrukce Harrachovského paláce je po roce úspěšně dokončena. Na barokní budově u Jindřišské věže, která nabízí pronájem luxusních kanceláří a obchodních jednotek, se vystavěla moderní přístavba a historické objekty se kompletně zrekonstruovaly. V současné době je Harrachovský palác z 80 procent pronajat, volných už je pouze posledních 390 metrů čtverečních kancelářských prostor a čtyři obchodní jednotky.

Celý Harrachovský palác prošel rekonstrukcí všech historických objektů pod přísným dohledem památkářů. Závěrečná kolaudační prohlídka proběhla na konci července. „V reprezentačních sálech jsme se zaměřili na zachování štukové výzdoby. Při rekonstrukci jsme objevili fresky, ale některé už dost poškozené. Část z nich se povedlo restaurovat do původní podoby,“ popisoval stavbyvedoucí Miroslav Dvořák práce na Harrachovském paláci.
 
Během realizace moderní přístavby se našlo také několik truhlářských prvků, například u dveří, oken a u obložení stěn v  historických sálech. „Přízemní prostor sloužil dříve jako konírna, restaurovali jsme zde dřevěné žlaby. Některé části se ale zachovat nepodařilo, protože se drolily. Museli jsme proto vyhotovit repliku,“ dodal Dvořák.
 
 
O Harrachovský palác byl mezi klienty velký zájem. „V Praze je nedostatek takto kvalitně rekonstruovaných kanceláří v historických budovách. O Harrachovský palác byl díky tomu mimořádný zájem ještě před samotným dokončením přístavby,“ prohlásil Filip Veselý z realitní a konzultační společnosti OFFICE HUNTERS, která je exkluzivním pronajímatelem Harrachovského paláce. K dispozici jsou také tři obchodní jednotky s výlohami do ulice, z nich největší má rozlohu 500 metrů čtverečních a jedna obchodní jednotka ve dvoře.
 
 
Výhodou objektu s historickou štukovou výzdobou jsou parkovací zakladače s kapacitou 12 automobilů. Díky své poloze poskytuje dokonalé napojení na dopravní infrastrukturu a bezprecedentní občanskou vybavenost. „Harrachovský palác je skvělým příkladem, jak má vypadat moderní rekonstrukce v historické budově v centru města. Atraktivitu budovy násobí vlastní parkovací místa, obchodní jednotky nebo ubytování,“ doplnil Veselý. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.