Industriální výstavba v ČR: Staví se velké projekty kolem Prahy, začíná se stavět i v regionech

Hlavní stránka / Novinky na webu / Industriální výstavba v ČR: Staví se velké projekty kolem Prahy, začíná se stavět i v regionech

24.4.2017

Industriální výstavba v ČR: Staví se velké projekty kolem Prahy, začíná se stavět i v regionech Předběžná zpráva poradenské společnosti 108 AGENCY o vývoji industriálního trhu za první čtvrtletí roku 2017 potvrzuje pokračující atraktivitu hlavních logistických a skladovacích oblastí, doplněnou chystaným zahájením výstavby v regionech. Zatímco v širším okolí Prahy se výstavba během prvního čtvrtletí soustředila spíše na „big box“ projekty většího rozsahu, v rámci regionů je realizována výstavba více projektů o menší ploše do 15 tisíc metrů čtverečních.

Logistické parky navázané na Prahu se v prvním čtvrtletí rozšiřovaly především v důsledku rozvoje logistiky navázané na sektor FMCG. Developer CTP zahájil v rámci CTParku Prague North výstavbu moderního poloautomatického distribučního centra společnosti Makro o rozloze 53 014 metrů čtverečních. Dále došlo k dokončení nových skladových kapacit v P3 Parku Prague D11, kde v hale DC1, poskytující 39 282 metrů čtverečních nově operuje na více než třetině celkové plochy logistická společnost FM Logistic, zabývající se skladováním a logistikou pro společnost Nestlé.

Nadále také pokračuje silný zájem investorů o lokality s výbornou dopravní dostupností německého trhu, tedy Plzeňský či Ústecký kraj. V rámci CTParku Bor byly dokončeny nové skladové kapacity o rozloze 40 130 metrů čtverečních, z nichž 26 100 metrů čtverečních obsadí německá společnost Weltbild, dalších téměř 2400 metrů čtverečních pak má předpronajato další německý klient. V rámci kraje Ústeckého se poté jedná o dokončení haly K6 v CTParku Teplice, kde budou nově sídlit společnosti Kühne Nagel a Pro Direct Sport či zahájení prací v rámci parku Green Square Teplice.
 
Výrazná stavební aktivita je evidována také v kraji Olomouckém, kde developerská společnost VGP připravuje nové skladové prostory o celkové rozloze více než 28 tisíc metrů čtverečních. Dále také v rámci Moravskoslezského kraje, kde startuje například spekulativní výstavba v rámci CTParku Nový Jičín.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.