Karlínské Corso změnilo majitele

Hlavní stránka / Novinky na webu / Karlínské Corso změnilo majitele

16.1.2018

Karlínské Corso změnilo majitele Společnost Invesco Real Estate, globální správce fondů, koupila jménem jednoho ze svých německých klientů se samostatným portfoliem kancelářskou budovu Corso IIa v srdci pražské čtvrti Karlín. Prodávající ani cena nebudou zveřejněny. Kupujícího při transakci zastupovaly firmy Cushman & Wakefield a Wilsons CEE a prodávajícího Knight Frank a PRK Legal.

„Tato transakce je dalším důkazem toho, že Karlín má už své pevné místo nejen u nájemců ale i u klíčových investorů. V Praze 8 se tento rok zobchodovaly kanceláře za více než 300 milionů eur, což tvoří třetinu všech investic do kanceláří v tomto roce. Je tedy bezkonkurenčně nejoblíbenější lokalitou v rámci hlavního města,“ říká Alexander Rafajlovič, partner v investičním týmu Cushman & Wakefield.
 
Objekt Corso IIa byl dokončen koncem roku 2008 a nabízí zhruba 13 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor nejvyšší kategorie. Sídlí v něm např. reprezentační prodejna společnosti Vitra Design a zahraniční nájemci kanceláří.
 
„Akvizice zapadá do naší strategie nakupovat špičkové nemovitosti v centrálních lokalitách, kde můžeme s pomocí našich lokálních správců zachovávat nebo ještě zvyšovat jejich hodnotu,“ řekl Tomáš Pícha, ředitel společnosti Invesco Real Estate pro transakce ve střední a východní Evropě.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.