Nejlepší průmyslová zóna střední Evropy je v Chebu

Hlavní stránka / Novinky na webu / Nejlepší průmyslová zóna střední Evropy je v Chebu

12.4.2017

Nejlepší průmyslová zóna střední Evropy je v Chebu Chebský průmyslový park je nejlepší ve střední Evropě. To je závěrečné hodnocení řady expertů, kteří srovnávali průmyslové parky napříč zejména střední Evropou v rámci CIJ Awards 2017. Pozici nejlepšího parku dle odborníků Cheb získal díky investicím skupiny Accolade do nájemních industriálních budov pro společnosti DHL, BWI a Tchibo. Žádný jiný park nebyl výkonnější.

Právě budova skupiny Accolade pro Tchibo pak získala další nej, když byla vyhodnocena jako nejlepší samostatná průmyslová budova určená k pronájmu. Developerem průmyslového parku je společnost Panattoni Europe. „Do rozvoje chebské průmyslové zóny budeme investovat dál. Už dnes tu pronajímáme přes 100 tisíc metrů čtverečních industriální plochy a tuto velikost chceme více než zdvojnásobit,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.
 
„Konkrétním důkazem o významu průmyslové zóny v Chebu je zájem dalších potenciálních nájemců – a ten je stále vysoký. Očekávám, že v Chebu postupně vyroste jeden z největších průmyslových parků ve střední Evropě. Odhadujeme, že naše nájemní budovy v Chebu dosáhnou postupně hodnoty pěti miliard korun,“ dodává Kratina.
 
Ve stávající trojici nájemních budov skupiny Accolade v Chebu působí společnosti DHL, BWI a Tchibo. DHL zde má distribuční i servisní zázemí pro zákazníky satelitní televize Sky Deutschland. Společnost BWI v Chebu vyrábí tlumiče pro prémiové automobilové značky, jejími zákazníky je například BMW, Volvo, Audi ale i Opel.
 
Třetím nájemcem Accolade v Chebu je společnost Tchibo. Ta si pronajímá necelých 40 tisíc metrů čtverečních, už za několik měsíců se ale rozšíří i do druhé části své budovy a celkem bude v Chebu využívat bezmála 80 tisíc metrů čtverečních nájemní plochy. Stavba pro Tchibo se také stane druhou největší industriální nájemní budovou, která kdy v České republice vznikla. Společnost Tchibo je známá jako prodejce kávy, je ale také jedním z největších online prodejců oblečení a doplňků. A právě jako zázemí pro svoje online aktivity nájemní prostory v Chebu využívá.
 
Experti oslovení CIJ porovnávali průmyslové parky zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy. Celkem bylo do hodnocení zapojeno na šest stovek odborníků zaměřených na komerční nemovitosti. Hodnocení bylo dvoustupňové, do síně slávy, kam byla uvedena průmyslová zóna v Chebu a nájemní budova pro Tchibo, se mohli dostat pouze vítězově prvních kol dle jednotlivých hodnocených zemí, tedy České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Rumunska a Srbska. Jednotlivá národní hodnocení komerčních nemovitostí CIJ Awards běží už 16 let.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.