YIT postaví nové byty v Košířích a ve Vysočanech

Hlavní stránka / Novinky na webu / YIT postaví nové byty v Košířích a ve Vysočanech

6.2.2017

YIT postaví nové byty v Košířích a ve Vysočanech Společnost YIT, která dnes co do počtu prodaných bytů zaujímá pátou příčku v pořadí pražských rezidenčních developerů, oznámila dvě nové akvizice v Praze 5 a Praze 9. V Košířích chystá rezidenční komplex Aalto Cibulka a ve Vysočanech získala pozemky pro další etapy projektu Suomi Hloubětín, jímž proměňuje zdejší průmyslovou lokalitu v moderní obytnou čtvrť. Nabídku nového bydlení v Praze tak obohatí o celkem 550 až 700 bytů ve finském stylu.

„Neustále pracujeme na nových akvizicích a v lednu se nám podařilo dvě uzavřít. Zvítězili jsme ve výběrovém řízení a od Městské části Praha 9 odkoupili pozemky těsně sousedící s naším areálem Suomi Hloubětín. Tím budeme moci náš dosud největší projekt v hlavním městě rozšířit o další etapy s bytovými domy a komerční zónou. Proměna zdejší průmyslové lokality, inspirovaná podobnými projekty YIT v mateřském Finsku, je tak naší českou vlajkovou lodí v oblasti developmentu velkých městských celků,“ říká jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák.

I druhá novinka představuje revitalizaci brownfieldu. „Na pozemku někdejší továrny ZPA Košíře kromě výstavby nového bytového domu v severském stylu částečně zachováme původní industriální budovu, kterou přeměníme na rezidenční objekt s loftovým bydlením,“ popisuje dále Vladimír Dvořák.
 
 
V rámci nového projektu Aalto Cibulka v pražských Košířích YIT postaví v několika etapách zhruba 350 až 400 nízkoenergetických bytů doplněných o komerční prostory pro drobné obchody a služby. Zahájení výstavby první fáze, jež má vydané stavební povolení, je plánované na letošní jaro a dokončení zhruba za dva roky. Celý projekt vyroste na místě brownfieldu o celkové rozloze téměř 30 tisíc metrů čtverečních. Rezidenční komplex, jenž se nachází v těsném sousedství přírodního parku Košíře-Motol a přírodní památky Vidoule, se bude skládat ze dvou samostatných budov.
 
 Architektonický návrh novostavby bytového domu má podobu vlnovky, která se ve finštině řekne „aalto“ a dala tak projektu jméno. Druhý rezidenční objekt vznikne přestavbou původní industriální budovy, z níž YIT zachová řadu prvků – například zdařilou fasádu ve funkcionalistickém stylu.
 
Projekt Suomi Hloubětín YIT díky získání nových pozemků směrem ke Kolbenově ulici rozšíří o dalších 200 až 300 bytů ve finském stylu. V rámci revitalizace celé lokality developer počítá i se začleněním komerční části s obchody a službami a relaxační zóny se zelení. Zahájení stavby plánuje na jaro 2019.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.