Začátek roku 2017 je ideální k prodeji nemovitostí

Hlavní stránka / Novinky na webu / Začátek roku 2017 je ideální k prodeji nemovitostí

25.1.2017

Začátek roku 2017 je ideální k prodeji nemovitostí Zlato ani akcie Čechy tolik nelákají, jistotu vidí především v investicích do nemovitostí. Roky 2015 i 2016 koupi nového bytu nahrávaly více než dříve díky rekordně nízkým úrokovým sazbám hypoték. V roce 2016 se v Praze prodalo přes šest tisíc nových bytů. Rok 2017 přinese na realitním trhu řadu změn, nabídka developerů především v hlavním městě se ztenčuje, banky začínají být přísnější při schvalování úvěru a úrokové sazby se začínají pomalu zvyšovat.

Zájem o nemovitosti podle odborníků zatím neklesá. Naopak by se mezi kupujícími měl zvyšovat podíl mladých lidí. „Konec roku 2016 přinesl opět zvýšený zájem o nákup nemovitostí, lidé chtěli využít stále ještě nízkých úrokových sazeb. V roce 2017 ceny už nebudou rapidně růst, předpokládá se spíše stagnace, kdo má tedy v úmyslu nemovitost prodat, měl by to udělat co nejrychleji. Poptávka po bytech je stále vysoká, společnost Star Group v průběhu roku 2016 prodala 135 bytů a v nabídce zbývá doslova pár posledních jednotek,“ uvedl ředitel společnosti Star Group Tal Grozner.
 
Ceny nejžádanějších typů bytů v prestižních čtvrtích budou i nadále vysoké a neklesnou ani v roce 2017.  „Jedná se o byty 2+kk, o které je na trhu největší zájem, protože se dají nejlépe využít k pronájmu. Ceny těchto bytů v minulosti prudce rostly, oproti například cenám bytů 3+kk a 4+kk, které rostou pomaleji a investice do nich se tak vyplatí, ať je situace na trhu jakákoliv,“ doplnil Tal Grozner.
 
O větší byty by letos měly výraznější zájem projevovat mladé páry, pro které je pořízení vlastního bydlení spjato nejen se založením rodiny. „Mladí lidé dnes považují investici do vlastního bydlení za zásadní krok v dospělosti. Rodiny nechtějí žít v nájmu, ale chtějí mít zázemí a možnost zařídit si byt podle svého,“ řekl Tal Grozner. Věk zájemců o nemovitosti se stále snižuje a nic by na tom nemusely změnit ani zdražující hypotéky. „Požadavky dnešních kupujících při nákupu nemovitostí se ve srovnání s poptávkou předchozí generace přece jenom trochu liší,“ dodal Tal Grozner.
 
Mladí lidé v současnosti příliš netouží po bydlení v centru. A vysoké ceny nemovitostí v těchto oblastech za to mohou jen částečně. „Mladé páry touží vychovávat děti v komunitě, kde se lidé vzájemně znají a mohou se na sebe spolehnout, kde vedle sebe žije několik generací, které se pravidelně stýkají,“ vysvětlil Tal Grozner. Proto je dnes pro lidi vstupující na trh s nemovitostmi důležitá především lokalita a kromě dostupných obchodů s potravinami, restauracemi a školkami je pro ně důležitý i komunitní a kulturní život.
 
„Developeři by tak měli investovat nejen do rozvoje lokality, ve které realizují své projekty, ale také podporovat místní společenský život například kulturními programy. Podle místní komunity budou lidé posuzovat výběr bydlení čím dál více,“ uvedl šéf společnosti Star Group.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.