PRAHA – Společnost Prologis Inc., mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí oznámil otevření nového projektu stavěného na míru v Prologis Parku Praha – Jirny. Nový objekt o rozloze 28 916 metrů čtverečních byl postaven pro stávajícího klienta – společnost Globus ČR, jednoho z největších provozovatelů hypermarketů v České republice.

Prologis Park Praha – Jirny slouží společnosti Globus ČR jako české centrum pro logistiku s kontrolovanou teplotou se speciální skladovací jednotkou pro čerstvé ovoce a zeleninu a chlazené zboží. Firma se rozhodla zkonsolidovat své působení v parku a expandovat do jedné budovy o rozloze 22 123 metrů čtverečních s prostorem pro chlazené výrobky. Globus stále úspěšně rozvíjí své působení, což vedlo k rozhodnutí na poslední chvíli rozšířit stavěný objekt o dalších 6 793 metrů čtverečních – tím byla doslova naplněna podstata projektu stavěného na míru. Nově postavená budova má také BREEAM akreditaci, která potvrzuje její trvalou udržitelnost.

Zaměření na projekty na míru

Společnost Globus v tuto chvíli v Prologis Parku Praha – Jirny zaujímá prostor o ploše 60 000 metrů čtverečních, z toho 31 212 metrů čtverečních v budově DC3 a 28 916 v nově otevřené DC7. „Projekty na míru jsou jednou z oblastí, na kterou se v současné chvíli zaměřujeme, a spolupráce s Globusem, naším dlouhodobým klientem, je toho příkladem,“ řekl Martin Polák, vice prezident společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko. „Prologis naprosto uspokojil naše potřeby,“ řekl Werner Eberhart, ředitel logistiky společnosti Globus ČR, „oceňujeme především jejich profesionalitu a flexibilitu, kterou společnost prokazuje během celé naší přítomnosti v parku.“

Prologis Park Praha – Jirny nabízí více než 221 000 metrů čtverečních moderních distribučních nemovitostí v sedmi budovách. Je umístěn 20 kilometrů od Prahy u dálnice D11. Park je v tuto chvíli plně pronajat a lze ho rozšířit o dalších 91 000 metrů čtverečních. Mezi klienty v tomto parku patří: DHL Solutions, GLOBUS ČR, ROSA market, THIMM Obaly a Toyota Tsusho Europe. Portfolio společnosti Prologis v České republice sestává ze šesti distribučních parků (28 budov) o celkové rozloze přes 633 000 metrů čtverečních skladových a kancelářských ploch (údaje platné k 31. březnu 2012).

Pin It on Pinterest

Share This