PERNINK – Bez jakýchkoliv dluhů ukončila výrobu textilka Quilt v Perninku na Karlovarsku, která se nyní prodává. Je to v Česku výjimečná situace, kdy majitelé přestali vyrábět kvůli klesajícímu odbytu včas a firma se tak nedostala do insolvence. Výběrové řízení na prodej areálu textilky vypsala realitní společnost Naxos. Doporučená cena představuje 13 milionů korun, první kolo soutěže končí 17. května.

„Takové případy, v nichž firma končí s čistým štítem, tedy bez dluhů, jsou v naší praxi ojedinělé. Proto si majitelů společnosti Quilt vážím. Rozhodnutí prodat areál pro ně muselo být těžké. Věnovali textilce velký kus práce a svého života,“ říká manažer z Naxosu Martin Pilnáček, který má prodej na starosti. A dodává, že tovární areály se ve velké většině prodávají až v době, kdy se jejich vlastníci ocitnou v insolvenci.

Textilka Quilt byla známá díky svým prošívaným dekám a polštářům. V posledních letech však nemohla konkurovat nízkým cenám asijských výrobců. „Vzhledem k tomu, že od roku 2008 klesal odbyt, rozhodli jsme se ukončit výrobu,“ uvádí spolumajitel a ředitel firmy Karel Pošva. Do výrobního areálu věnovala společnost Quilt podle jeho slov značné prostředky a v letech 1999 až 2002 prošla továrna rekonstrukcí.

Areál je podle Martina Pilnáčka vhodný především pro firmy, které se zabývají výrobou a skladováním. „Podlahy unesou vysoké zatížení a areál tak může nabídnout až 3500 metrů čtverečních skladovací plochy,“ říká. A dodává, že hlavní budovu by mohl potenciální investor využít také třeba jako obytný dům s pečovatelskou službou, anebo díky okolní malebné přírodě jako rekreační zařízení. Pokud by tu začal nový majitel vyrábět, znamenalo by to podle jeho slov i šanci na nová pracovní místa pro lidi z této části Krušnohorska. 

Pin It on Pinterest

Share This