Novorenesanční dům v Olomouci po letech znovu ožil

Hlavní stránka / Regiony / Novorenesanční dům v Olomouci po letech znovu ožil

6.3.2018

Novorenesanční dům v Olomouci po letech znovu ožil Dům na ulici Palackého 17-19 v Olomouci, který byl v roce 1896 postaven v novorenesančním stylu a dlouhou dobu zel prázdnotou, prošel komplexní rekonstrukcí. Vznikly zde nové nájemní byty a komerční prostory, které již přivítaly první nájemce. Byty Palackého, historický bytový dům v centru Olomouce, prošel citlivou rekonstrukcí podle konceptu CREAM Home, který se zaměřuje na rekonstrukci domů v centrálních lokalitách velkých krajských měst a následnou modernizaci při zachování jejich původního šarmu.

„Velký zájem o byty v Palackého nás mile překvapil, lidé mají rádi byty s charakterem a současně oceňují chytré dispoziční řešení, které je šito na míru potřeb 21. století,“ říká Martin Jarolím, ředitel skupiny CREAM, která rekonstrukci tohoto novorenesančního domu v centru Olomouce realizuje. V současné době je pronajato zhruba 85 procent všech bytů, zbývají poslední tři byty v podkroví.
 
Na rozdíl od současného trendu v realitách, skupina CREAM preferuje své nemovitosti neprodávat, ale pronajímat. Současně tím garantuje i služby spojené s údržbou domu, a tedy i dlouhodobou udržitelnost kvality a vzhledu objektu. Tyto služby a dodávky energií pak provozuje vlastní tým správy objektů, který patří pod skupinu CREAM.
 
 
Budova, která byla postavena v roce 1896 na lemu historického městského jádra v místě bývalých středověkých hradeb, dnes nabízí prostorné, sluncem prozářené byty velikosti 2+kk a 3+kk (od 45 m2 až do 78 m2) a dále půdní prostory s možností nadstandardních podkrovních bytů. „Ty se však budou realizovat podle potřeb budoucích nájemců, v zásadě jim zde bude postaven byt na míru“ upřesňuje Martin Jarolím. V přízemí budovy se nacházejí prostory pro obchod nebo kavárnu či kanceláře. Dvě komerční jednotky jsou již pronajaty, sídlí zde advokátní kancelář a interiérové studio.
 
Budova prošla kompletní rekonstrukcí Celá budova včetně krovů, dvora a všech jednotek prošla důslednou rekonstrukcí. Nová fasáda navrátila domu jeho reprezentativní vzhled. Velká pozornost se věnovala i společným prostorům, sklepům a chodbám, repasovalo se historické zábradlí, keramická dlažba a teraco podlahy. Z moderních technologií přibyly dva výtahy, elektrické zámky do vstupních dveří, které byly inspirovány původním historickým designem. Parkovací plochy, chodby a sklepy budou zabezpečeny kamerovým systémem.
 
 
Součástí rekonstrukce jsou nejenom nové páteřní síťové rozvody vody, elektřiny, plynu a kanalizace, ale nájemníkům bytů a komerčních prostor je nabídnuta i služba vybavení „na míru“. Tato služba je nabízena v základním standardu, nebo luxusnějším prémiovém standardu. Do nich patří kompletní vybavení bytu, včetně šatních skříní, kuchyně, spotřebičů, designových židlí, pohovky, televize, nádobí, příborového setu, postele či povlečení.
 

 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.