Mar 21,2020

Developerská společnost JRD, která staví bytový projekt Ecocity Malešice, hlásí dokončení hrubé stavby druhé etapy. Ta zahrnuje tři bytové domy s celkem 66 byty v energeticky pasivním standardu. Práce se aktuálně přesouvají převážně do interiéru, kde budou pokračovat úpravami vnitřních prostor. Dokončení projektu je plánované na konec roku 2015, první majitelé se tak budou moci stěhovat na jaře 2016.

Práce na projektu postupují podle plánu. Nyní se budují hlavní rozvody vody, kanalizace a topení. Současně se osazují okna a v interiéru probíhají práce na vnitřních příčkách a rozvodech elektřiny. Také prodeje pokračují v rychlém tempu, aktuálně zbývá volná už jen čtvrtina bytů. „Na úspěchy první a druhé etapy projektu chceme navázat i v těch dalších. V rámci jedné z nich postavíme první energeticky aktivní bytový dům, který nejenže pokryje vlastní spotřebu energie, ale vyrobí jí dokonce více. Opět tak posuneme hranice energeticky úsporné výstavby. Přitom již nyní stavíme projekty, které plní parametry předepsané pro rok 2020,“ uvádí Pavel Krumpár, ředitel marketingu JRD.

Stejně jako ostatní domy v Ecocity Malešice bude i druhá etapa projektu vybavena centrálním systémem řízeného větrání. Obyvatelé těchto nových bytů tak nebudou muset manuálně větrat a přitom budou bydlet ve zdravém prostředí se stále čerstvým vzduchem. Díky energeticky pasivnímu standardu s rekuperací tepla budou navíc platit velmi nízké provozní náklady. Kvalita projektu je dána i vysokými standardy základního vybavení.

Příjemná lokalita s kompletní občanskou vybaveností a dobrou dopravní dostupností nabízí řadu možností pro aktivní i pasivní odpočinek. Obyvatelé Ecocity Malešice budou moci využívat nejen sousední Malešický park či sportovní centrum, ale také dva nové parky, které v prostoru kolem domů JRD vybuduje. Vysází tu parkovou zeleň se vzrostlými stromy a postaví vybavení pro volnočasové aktivity dětí i dospělých. První park plánuje JRD dokončit na podzim letošního roku.

Pin It on Pinterest

Share This