V polovině března byli vyhlášeni vítězové již šestého ročníku ankety Dřevěná stavba roku 2016, kterou vyhlašuje Nadace dřevo pro život. Soutěžní ankety se zúčastnilo 88 děl v osmi soutěžních kategoriích. O vítězích rozhodovala jak odborná porota, tak laická veřejnost. Vítězové byli zveřejněni na slavnostním vyhlášení vítězů ankety na zámku Křtiny u Brna, které zaštítil prof. RNDr. Ladislav Havel, CSc, rektor Mendelovy univerzity v Brně. Pro účastníky byl během odpoledne připraven velice zajímavý program.

Od 14:00 probíhal blok přednášek za přítomnosti významných partnerů z lesnicko-dřevařského prostředí a státní správy. Přednášky se týkaly zejména směřování lesnicko-dřevařského sektoru v budoucnosti.

Následovalo slavnostní vyhlášení vítězů. Jak vysvětlil ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák, vyhlášení vítězů je už tradičně výjimečné tím, že program je moderován členy týmu Dřevěná stavba roku, resp. vedoucími jednotlivých kategorií. „Snažíme se soutěžícím poskytovat maximální komfort. K tomu patří i to, že se o každou kategorii stará jeden vedoucí, který zodpovídá za spokojenost našich soutěžících. Je potom logické, že je to právě on, kdo spolu s partnery ankety předává výhru oceněným.“ 

Celkem bylo letos oceněno 12 soutěžních děl (u dvou děl se shodla jak odborná, tak laická veřejnost a v kategorii Dřevěných hřišť hlasovala pouze laická veřejnost). Všichni vítězové si odnesli unikátní dřevěný diplom a poukaz na 10 tisíc korun. Tato částka slouží na podporu činnosti daného soutěžícího, u dřevěných hřišť mají soutěžící milou povinnost ji použít na zorganizování dětského dne na vítězném hřišti. Na závěr byl připraven koncert duchovní hudby v kostele Panny Marie ve Křtinách a po té se účastníci vyhlášení přesunuli na společenský raut, kde zhodnotili své dojmy z tohoto ročníku. 

Seznam vítězů ankety Dřevěná stavba roku 2016

Soutěžní kategorie – Název díla – Soutěžící Dřevěné hřiště malé – Kamínkové hřiště – Město Rosice

Dřevěné hřiště velké – Replika hradu Trosky v přírodním zábavním dětském areálu Šťastná země – Tomovy Parky s.r.o.

Dřevěné konstrukce návrhy – Rozhledna Enimuka s altánem – Radek HavránekDřevěné konstrukce návrhy – Schönkirchovský palác Praha – SEMACZ s.r.o.

Dřevěné konstrukce realizace – Stezka v oblacích – TAROS NOVA s.r.o.

Moderní dřevostavby  návrhy – Dřevostavba turistické útulny s téměř nulovou potřebou energie Píšťalka – Ing. Miloš Pavelek

Moderní dřevostavby návrhy – PAVILON SLONŮ – Ing. arch. Sandra Schwarzová

Moderní dřevostavby realizace – Administrativní budova Krajského ředitelství Lesů ČR České Budějovice – Dobrá Voda – Lesy České republiky, s. p.

Roubenky a sruby realizace – Imitace roubenky na Vysočině – Jakub Šimerda

Roubenky a sruby realizace – Rodinný dům HONKA® Rokytnice nad Jizerou – FINNY s.r.o.Interiéry realizace – Srub Beskydy – Sruby Pacák s.r.o.

Interiéry realizace – PACAK Architecture – Ing. arch. Radim Pacak

Pin It on Pinterest

Share This