Stavební firma Swietelsky má nový závod speciálních staveb

Hlavní stránka / Stavba / Stavební firma Swietelsky má nový závod speciálních staveb

1.2.2018

Stavební firma Swietelsky má nový závod speciálních staveb Novou součástí společnosti Swietelsky stavební se stává závod Speciální stavby, zaměřený na velmi odborné činnosti jako jsou injekční a kotevní technologie, zakládání staveb, práce s vrtací technikou nebo zpevňování skalních masivů nad komunikacemi. Bude mít zpočátku dvě desítky zaměstnanců, specialistů, techniků, strojníků a obsluh strojů. Jeho ředitelem je Milan Chodacki, který dosud řídil realizační divizi Grouting firmy Minova Bohemia. Závod sídlí v Ostravě a jeho cílem je prosadit se na českém a slovenském trhu.

„Jde o dlouhodobě připravovaný projekt, který doplní nabídku našich prací a služeb. V mateřském rakouském koncernu Swietelsky Bau podobný závod řadu let podniká. S ním také bude náš závod spolupracovat, pokud bude potřebovat další speciální stroje a techniku. Věřím, že investorům a projektantům můžeme pomoci hledat nejlepší řešení technologií sanací či stabilizace skalních svahů a stěn,“ říká František Fryš, jednatel společnosti Swietelsky stavební. Ta sídlí v Českých Budějovicích a je největší jihočeskou stavební firmou s kapacitami po celém Česku.

Podle Milana Chodackiho lze speciální technologie uplatnit v silničních, železničních, vodohospodářských i pozemních stavbách. „Chceme se podílet nejen na realizaci, ale i přípravě nabídek a technických řešení, které vedou k úspěchu v soutěžích,“ uvedl Milan Chodacki, který má za sebou 13 let práce v oboru. Podle něho zdejší trh nabízí dostatečný potenciál pro vybudování silného závodu speciálních staveb.
 
Další organizační změna nastane ve firmě od dubna, kdy vznikne závod Mosty. Tato činnost je dosud součástí odštěpného závodu Dopravní stavby Střed Swietelsky stavební. Ten stavěl například mostní objekty na dálnici D8 u Řehlovic a při modernizaci dálnice D1. Sídlo závodu bude v Praze a jeho ředitelem se stane Michal Beĺa. Divize silničního a inženýrského stavitelství pak bude mít vedle 5 odštěpných závodů Jih, Západ, Morava, Východ a Střed také 3 samostatné závody Sportovní stavby, Speciální stavby a Mosty.
 
Letošní tržby společnosti Swietelsky stavební, jejíž další významnou součástí je Divize pozemního stavitelství, přesáhnou pět miliard korun a hospodaření skončí v zisku. Přesná čísla budou známa v dubnu, neboť v březnu skončí fiskální rok 2017/18. Firma zaměstnává na 1300 zaměstnanců. Z významných liniových staveb loni dokončila modernizaci dvou úseků 3 a 6 na D1, některé mostní objekty na D8 nebo přeložku silnice I/34 Božejov – Ondřejov.
 
Mezi největší letošní dopravní stavby patří rozestavěný úsek dálnice D3 Bošilec – Ševětín a na jaře zahajované obchvaty Lubence a Řevničova na D6 nebo úsek D48 Rybí – Rychaltice. U dalších velkých staveb kontrakty ještě probíhají. Tyto akce pak doplňují zakázky na modernizaci silnic II. a III. tříd v krajích a regionální inženýrské stavby pro města, obce a další investory.
 
„Přestože objem dopravních staveb loni klesl a výhled na letošní rok není z hlediska termínů zahajování větších staveb a zadávání těchto veřejných zakázek příliš optimistický, smluvně zajištěné práce máme už víc než touto dobou vloni,“ uvedl František Fryš. Ten za výhodu pokládá silné regionální zastoupení a stoprocentní nebo podílové vlastnictví 15 obaloven asfaltových směsí v krajích.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.