Stavební společnosti YIT a Lemminkäinen fúzují a zařadí se k lídrům trhu v severní Evropě

Hlavní stránka / Stavba / Stavební společnosti YIT a Lemminkäinen fúzují a zařadí se k lídrům trhu v severní Evropě

1.2.2018

Stavební společnosti YIT a Lemminkäinen fúzují a zařadí se k lídrům trhu v severní Evropě K 1. únoru 2018 fúzují dvě finské stavební společnosti s více než stoletou historií – YIT a Lemminkäinen. Od nynějška budou působit pod názvem YIT. Takto spojená společnost je ve svém oboru největší ve Finsku a řadí se k nejvýznamnějším stavebním firmám v celé severní Evropě.

Jako developer a generální dodavatel realizuje bytové i komerční nemovitosti a rozvíjí městské urbanistické celky. Zaměřuje se také na výstavbu související infrastruktury a komunikací. V roce 2016 dosáhly čisté tržby obou zfúzovaných firem, které dohromady zaměstnávají na 10 000 lidí, zhruba 3,4 miliardy eur.

Společně se svými zákazníky vytváří YIT funkčnější, atraktivnější a udržitelnější prostředí ve městech. Působí v 11 zemích: Finsku, Rusku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku.
 
Na český trh vstoupila společnost YIT v roce 2008. Za 10 let v ČR zrealizovala již 10 nízkoenergetických projektů s téměř 1 250 byty ve finském stylu. V roce 2016 splnila svůj cíl a pronikla do první pětky rezidenčních developerů v Praze. V loňském roce, kdy prodala 320 bytů a opět překročila obrat jedné miliardy korun, svou pozici dále upevnila. Letos plánuje dát na trh více než 500 nových bytů. V souladu se směřováním finské mateřské společnosti je její vlajkovou lodí v ČR rozsáhlý projekt Suomi Hloubětín v Praze 9, kde mění původní 9hektarový brownfield v novou čtvrť pro více než 2 500 obyvatel.
 
„Fúze je pro nás strategicky významný krok. Vytváří základ našeho růstu směrem k tomu, abychom se stali jedním z vedoucích developerů městských urbanistických celků na stavebním trhu celé severní Evropy. Věřím, že díky spojení se stáváme aktérem, jehož aktivní developerská činnost dále zvyšuje zkušenosti zákazníků a naši konkurenceschopnost. Fúzí také vytváříme nové nabídky zaměstnání – například v náročných projektech kombinujících infrastrukturu, komerční prostory a bydlení,“ uvedl Kari Kauniskangas, Prezident a CEO YIT Corporation.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.