V Kazani probíhá další stavební počin PSJ v Ruské federaci. V hlavním městě Tatarstánu, v němž žije 1,2 milionu obyvatel, roste za necelých 32 milionů eur šestadvacetipodlažní rezidenční budova představující úvodní etapu komplexu Megapolis. Na financování se podílí Komerční banka ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP). Investorem díla je mezinárodní developerská skupina Clover Group.

Šestadvacetipodlažní rezidenční budova se stane jednou z výškových dominant Kazaně. Už nyní se její železobetonová monolitická konstrukce vyšplhala do osmnáctého nadzemního podlaží. Další tři patra ukrývá v podzemí. „Zbývá provést osm pater, k čemuž by mělo dojít v průběhu června letošního roku, tedy o dva měsíce dříve, než jsme původně předpokládali. Dále probíhají vyzdívky obvodových stěn a realizace vnitřních zděných příček. V dubnu očekáváme start montáže plastových oken a o měsíc později by měly být zahájeny práce na provětrávané fasádě. Stavbu bychom měli dokončit v lednu 2014,“ popsal stav prací Martin Švoma, projektový manažer PSJ z Divize export.

Rezidenční část komplexu Megapolis v Kazani nabídne celkem 399 apartmánů na více než 38 tisících metrech čtverečních. V přízemí budovy se bude nacházet dva tisíce metrů čtverečních komerčních ploch a ve třech podzemních podlažích 400 parkovacích míst. Součástí kazaňského komplexu, který roste v historickém a obchodním centru města, budou vedle nyní realizované rezidenční části i další objekty. „Tyto další etapy projektu jsou nyní předmětem intenzivních jednání za účelem zajištění exportního financování díla. Zahájení prací druhé etapy předpokládáme v září letošního roku. Její finanční objem by měl činit zhruba 37 milionů eur,“ doplnil Martin Švoma.

Pin It on Pinterest

Share This