Mar 21,2020

Hledáte v Praze přechodné bydlení, abyste byli blíže svému zaměstnání, nebo domov pro celou vaši rodinu? Ideálním volbou je například Praha 5, která splní přání dětí, rodičů, studentů i velkých businessmanů.

Častokrát se při koupi nemovitosti nebo pronájmu bytu v Praze necháme svést cenou a opomeneme důležité faktory, které mohou v budoucnu dělat problémy. Lokalita je jedním z nich. Myslete na to, že domov nedaleko školy nebo práce může dlouhodobě ušetřit vysoké náklady za dopravu! Také občanská vybavenost má podstatný vliv. Nikdo nechce hledat lékaře na druhém konci města a školek v okolí není nikdy dost.

Praha 5 má vše, co potřebujete

Městská část Praha 5 patří v současné době k nejmodernějším a nejvybavenějším lokalitám v metropoli. Smíchov, Hlubočepy, Radlice, Košíře a Motol svým obyvatelům nabízí vše, co současné mladé rodiny potřebují a zároveň vyžadují.

•             Doprava – metro B, napojení na Městský okruh (Strahovský tunel, tunel Mrázovka)

•             Obchodní domy a centra – OC Nový Smíchov, OC Metropole Zličín, IKEA

•             Příroda – Barrandovské skály, Prokopské a Dalejské údolí, Ctirad

•             Kultura a zábava – Aquapark Barrandov, Švandovo divadlo, Národní dům na Smíchově

•             Vysoké školy – VŠEM, Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů, Fakulta humanitních studií, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy

Ceny bydlení na Praze 5 se pohybují kolem pražského průměru

Říkáte si, že tato žádaná lokalita se určitě prodraží, ale není to pravda. Praha 5 je zlatým středem. Byty na prodej se v průměru pohybují kolem 3 600 000 Kč. Pronájmy bytů v Praze 5 také nevyjdou extrémně dráž než kdekoliv jinde ve městě. Za malý byt 1+kk zaplatíte přibližně od 6 000 do 15 000 korun měsíčně. Jsou tu ale i lukrativnější místa v moderních bytových domech s výhledy na pražské panorama, kde vás přechodné bydlení může stát i 40 000 korun za měsíc.

Nové domovy se hledají nejvíce na internetu

Realitní časopis Realcity provedl na začátku roku 2013 výzkum ve spolupráci s agenturou STEM/MARK, ze kterého vyplynulo, že nové domovy lidé hledají nejvíce na internetu, a to na realitních serverech nebo přímo na stránkách vytipovaných realitních kanceláří. Internet dává neomezené možnosti srovnávání i prověřování realitních společností prostřednictvím veřejných diskusí a hodnocení.  Zdrojů pro vyhledávání je v praxi ovšem mnohem více. Jedním ze zásadních jsou specializované realitní časopisy. Papír je totiž stále považován za důvěryhodnější médium. Zde se lidé poprvé seznámí s konkrétní nabídkou a dále pokračují ve svém hledání této nemovitosti právě na internetu. Nemalou roli hrají v posledních letech při vyhledávání i realitní mobilní aplikace. Tady ročně vzrůstá jejich využívání řádově o tisíce procent. Lidé se zkrátka snaží využívat všech dostupných zdrojů. Jejich kombinací pak získají potřebné informace a následně dojdou k samotné realizaci kýženého obchodu,“ říká šéfredaktorka časopisu Realcity Michaela Čapková.

Zajímají vás nemovitosti v Městské části Praha 5? Informujte se u realitních expertů na www.realcity.cz a začněte nový život v místě plném neobyčejných možností.

Share This