Kanceláře na periferiích přitahují dostupností, klidem a pohodlným parkováním

Hlavní stránka / Zprávy dne / Kanceláře na periferiích přitahují dostupností, klidem a pohodlným parkováním

4.8.2016

Kanceláře na periferiích přitahují dostupností, klidem a pohodlným parkováním Obce na periferiích jsou stále lákavějším místem pro vybudování nových kanceláří. Směřují sem noví přistěhovalci z Prahy a právě k hranicím metropole se má v budoucnu posílit městská hromadná doprava. „Kanceláře na okraji Prahy vycházejí o polovinu levněji než nejžádanější lokality v centru města. Nabízejí také další výhody,“ říká Filip Veselý, jednatel společnosti OFFICE HUNTERS.

Neměnným trendem je přesouvat kanceláře co nejblíže centru města. Jenže to s sebou přináší nevýhody v podobě dostupnosti – například jízda do práce rovná se čekání v kolonách, v podobném rytmu se cestuje také odpoledne. I proto se čím dál více firem zajímá o možnost zřídit si kanceláře na periferiích města. „Pracovat zde bude možným trendem budoucnosti,“ předpovídá Filip Veselý.

Doposud kanceláře na periferiích využívaly hlavně společnosti, které mají v těchto lokalitách své výrobní závody, velkoobchody nebo provozovny. Do svých hal jednoduše přistavěly kanceláře. Nyní se o tato místa zajímají také jiné společnosti. „Pro lidi, kteří dojíždějí do Prahy, je to praktičtější řešení. Většinou se totiž jedná o místa, která jsou napojená na páteřní okruhy. Vyhnou se tak kolonám v centru města,“ dodává jednatel Veselý.
 
Podobné kanceláře ale nejsou dostatečně reprezentativní. Také proto vznikají na krajích města zcela nové stavby. Příkladem je budova v Jesenici u Prahy, která má dobrou dopravní dostupnost z centra Prahy a na dálnici D1. „Disponuje showroomem a nejmodernějšími technologiemi. Myslím, že podobných budov na periferiích Prahy bude vznikat více. Roste totiž počet klientů, kteří se o ně zajímají,“ uvádí Veselý z realitně-konzultační společnosti OFFICE HUNTERS.
 
O takový typ kanceláří mají zájem převážně logistické a obchodní společnosti s celorepublikovým a evropským záběrem. „Pro ně je důležité rychlé spojení na letiště a na hlavní dálniční tepny.  V satelitních městech u Prahy navíc bydlí rozhodující osoby společností, pro které je pohodlnější mít kancelář kousek od domova. I to může být jedním z důvodů, proč kanceláře přestěhovat,“ tvrdí Jaroslav Spozdil, ředitel developmentu společnosti Hesket.
 
Samozřejmou výhodou jsou daleko větší plochy na parkování. Bonusem je rovněž blízkost lesů a přírody. „Někteří z klientů volí takovou lokalitu kanceláří také kvůli tomu, že si mohou zaběhat v lese. Patří to k současným trendům. Někdo zase nechce pracovat v rušné ulici a touží po klidu,“ zdůvodňuje Veselý. Nevýhodou je však omezená možnost stravování a služeb v bezprostředním okolí. Také je to horší s cestováním MHD a příměstskými linkami. Budovy jsou většinou daleko od zastávek.
 
Je ovšem možné, že se situace změní. Vedení Středočeského kraje chce postavit tramvajovou trať a zastávky až do Jesenice, Vestce a Dolních Břežan. Tím chce zlepšit dostupnost Prahy pro obyvatele žijící na jih od hlavního města. Jesenici u Prahy by s metropolí mohla spojit tramvajová trať nejdříve za šest let. „Myšlenka je to dobrá, ale termín je až příliš optimistický. O podobné kanceláře mají zájem lidé, kteří preferují automobilovou dopravu více než MHD,“ konstatuje Spozdil.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.